چرا خانه هوشمند؟

اگر بخواهیم تعریفی ساده و مختصر از خانه هوشمند ارائه دهیم میتوان گفت خانه هوشمند مجموعه تجهیزاتی است که بوسیله آنها کنترل وسایل برقی و مکانیکی موجود در خانه را به عهده آنها می گذارید تا علاوه بر کاهش هزینه های مصرف انرژی، افزایش ایمنی و آسایش را نیز برای شما به همراه بیاورند.


ModernHome

مهمترین امکانات و مزایای یک خانه هوشمند عبارتند از:
– کنترل هوشمند روشنایی و نور منزل
– کنترل سیستم های صوتی و تصویری
– کنترل هوشمند دما و سیستم های سرمایش و گرمایش
– کنترل مصرف کننده های متصل به پریز برق
– سیستم تغذیه و آبیاری گیاهان و محوطه سبز
– کنترل پرده های ساختمان
– سیستم های حفاظتی و امنیتی شامل دوربین مدار بسته، دزدگیر
– سیستم های ایمنی مانند وضعیت نشت گاز، نشت آب، دود
– سیستم های کنترل وضعیت درب و پنجره و تردد به ساختمان
– امکان کنترل ساختمان در هر فاصله ای با استفاده از اینترنت و تلفن
به عنوان یک نمونه بسیار ساده که احتمالاً با آن آشنایی دارید، می توان به کنترل روشنایی ساختمان توسط این تجهیزات اشاره کرد. به این صورت که با نصب تجهیزاتی، فقط در صورتی که شخصی در مکان مورد نظر حاضر باشد و روشنایی طبیعی محیط از حد تعیین شده کمتر باشد چراغ ها روشن شوند و اگر فرد محیط را ترک کرد، بعد از گذشت زمانی مشخص چراغها مجدد خاموش شوند.
موضوع را با یک مثال دیگر ادامه می دهیم، شما میتوانید کنترل سیستم سرمایش یا گرمایشی خود را هوشمند نمائید، در این صورت علاوه بر اینکه دمای محیط در حد معینی ثابت نگه داشته می شود، شما میتوانید تعیین کنید که مثلاً اگر به مدت 30 دقیقه کسی در محل حاضر نبود سیستم سرمایشی یا گرمایشی به صورت خودکار خاموش شود و یا حتی اگر پنجره باز مانده به شما هشدار دهد تا از اتلاف انرژی جلوگیری گردد و در صورت عدم توجه شما به این اخطار به طور مثال بعد از گذشت 15 دقیقه سیستم های سرمایشی و گرمایشی به طور خودکار خاموش شوند.
از دیگر ویژگی های سیستم خانه هوشمند، سیستم حفاظتی قابل پیاده سازی توسط این ابزارها می باشد. یعنی اگر شما سیستم را در وضعیت دزدگیر قرار دهید و از خانه خارج شوید در صورت باز شدن درها و پنجره ها و یا در صورت تشخیص حرکت در محیط به عنوان دزدگیر عمل کرده و ضمن فعال کردن آژیر می تواند از طریق خط تلفن یا اینترنت متصل به سیستم، با شماره هایی که از قبل برای آن تعریف شده تماس گرفته و موضوع را گزارش نماید.
در واقع خانه هوشمند را نباید به صورت یک کالای لوکس نگاه کرد، بلکه یک سیستم بسیار کارا و اقتصادی است که در کنار تمامی ویژگیهای امنیتی و کنترلی، رفاه را نیز به همراه می آورد.

7 پاسخ
 1. coop ins
  coop ins says:

  Thank you for all of your hard work on this blog. Kate loves conducting internet research and it’s simple to grasp why. All of us hear all about the lively method you provide insightful strategies by means of your blog and even cause contribution from other people on that content plus my daughter is without a doubt discovering a great deal. Take advantage of the rest of the year. You’re the one carrying out a splendid job.

 2. http://www./
  http://www./ says:

  February 17, 2012 at 2:06 amCommercials and classes make Marijuana 10x worse than it actually is. Yes it’s a drug and drugs are bad mmk but cigarettes are worse. So I know I might get shit comments replies for saying this but I feel focusing on why Marijuana is a bad is drug is less important than drinking. Drinking killed some of my family and one started meth WHILE he was drunk. Reply

 3. kroger senior discounts
  kroger senior discounts says:

  Las tarjetas de visita son una herramienta importante para cualquier profesional.Sin ellas no te puedes dar a conocer.En reuniones familiares siempre las entrego y cuando salgo con amigos.

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.